rehabilitacja po złamaniu

Rehabilitacja po złamaniach i innych urazach.

Mięśnie i stawy pozostające w stanie unieruchomienia po złamaniu lub innym urazie tracą swoje naturalne właściwości – siłę i ruchomość.
Aby przeciwdziałać negatywnym skutkom unieruchomienia należy stosować odpowiednio dobrano fizjoterapię.  Już w momencie gojenia złamania w opatrunku gipsowym można wykonywać niektóre ćwiczenia mające na celu pobudzenie układu krążenia oraz mięśnie objęte opatrunkiem. Stosuje się tzw. ćwiczenia synergistyczne gdzie wykorzystuje się pracę mięśni nie objętych opatrunkiem gipsowym w celu pobudzenia mięśni unieruchomionych oraz ćwiczenia izometryczne polegające na napinaniu mięśni bez ich poruszania. Po zdjęciu opatrunku gipsowanego kontynuuje się ćwiczenia wzmacniające mięśnie oraz poprawiające ruchomość w stawach objętych unieruchomieniem. Często w przypadku kontuzji mamy do czynienia z obrzękiem, w którego likwidacji pomocny jest drenaż limfatyczny oraz ćwiczenia pobudzające przepływ limfy.
Fizjoterapia po rozleglejszych urazach bądź kontuzjach wymagających unieruchomienia powinna także obejmować rehabilitacje pobudzającą układ oddechowy i krążenia.

Oferujemy Państwu kompleksową obsługę rehabilitacyjną domową po złamaniach i urazach od początkowych momentów po kontuzji aż do ostatecznego przywrócenia sprawności.

Brak możliwości komentowania